Опис граніту

Граніт відноситься до числа найпоширеніших природних облицювальних каменів і займає перше місце серед інших видів природного каменю по красі, довговічності та високій міцності. Це найпоширеніша в земній корі гірська порода, що утворилася в результаті повільного охолодження і затвердіння на великій глибині магматичного розплаву. Переваги граніту, як будівельного матеріалу, оцінили багато століть тому.

До складу граніту входять: польовий шпат, слюда, кварц, а також деякі інші мінерали. Їх співвідношення визначає міцність і колір каменю. За величиною зерен, складових породу мінералів, розрізняють три структури граніту: дрібнозерниста з розмірами зерен до 2 мм, середньозерниста – від 2 до 5 мм і грубозерниста – понад 5 мм. Розміри зерен сильно впливають на будівельні властивості граніту: чим дрібніший розмір зерна, тим вища характеристика міцності і довговічності. Текстура граніту масивна з досить незначною пористістю.

За способом обробки граніт буває: неполірований, полірований, теплообробний, оброблений струменем піску. За властивостями поверхні – шорсткий камінь, поглинаючий світло, відполірований до дзеркального блиску, з натуральним відколом. Граніт відмінно поєднується з деревом, металом, керамікою та іншими матеріалами, що використовуються в сучасному будівництві.

Колірна гамма включає практично весь спектр. Колір гранітів частіше сірий з різними відтінками – рожевий, помаранчевий, червоний, блакитно-сірий, іноді блакитно-зелений. У декоративному відношенні найбільш цінні світло-сірі з блакитним відтінком, червоні темного насиченого тону і зеленувато-блакитні різновиди гранітів.

Довговічність і міцність – головні достоїнства граніту. Кращі сорти дрібнозернистого граніту починають виявляти перші ознаки руйнування більш, ніж через 500 років, тому його нерідко називають вічним каменем. Граніт відрізняється високою стійкістю до тертя, стиснення і стирання. Це дуже щільний і міцний камінь, його міцність при стисненні вдвічі більша, ніж у мармурі. Граніт стійкий до впливу атмосферних явищ і кислот. Граніту не страшні 60-градусні морози і спека понад 50 градусів, що особливо важливо в російському кліматі. У самих екстремальних умовах гранітні вироби зберігають міцність і виглядають бездоганно. Граніт витримує температури до 800 С°. Граніт практично не вбирає вологу і саме тому граніт чудово підходить для облицювання набережних. Міцність будь-якого матеріалу визначається рівнем його вологопоглинання. Граніт перевершує за цим показником всі інші матеріали. Граніти радіаційно безпечні і придатні для всіх видів будівництва без обмежень. Крім того, вони в значно меншій мірі, ніж мармур, схильні до грибкових уражень.

Граніт використовується, як всередині приміщення, так і зовні. Як правило, його рекомендується використовувати для підлогового покриття, тому що у граніті низькі показники стирання і висока ударостійкість та морозостійкість. Він просто незамінний для облицювання зовнішніх майданчиків, тому що поверхні граніту можна надати яскраво виражений протиковзаючий ефект. В інтер’єрі граніт застосовується для обробки стін, сходів, створення стільниць, колон і камінів, підлогової мозаїки. Також граніт використовують для виготовлення обелісків, карнизів, колон, облицювання фасадів споруд, дорожньої бруківки.

Rate this post