Опис мармуру

Мармур- кристалічна гірська порода, що утворилася шляхом перетворення вивержених і осадових гірських порід (вапняку або доломіту) в новий вид каменя під впливом високої температури, тиску і хімічних процесів. Мармур – переважно вапняна порода каменю. Місця знаходження мармуру розосереджені по всій планеті. Серед країн-імпортерів перерахуємо лише деякі: Італія, Іспанія, Франція, Німеччина, Греція, Норвегія, Бразилія та багато інших.

За величиною зерна розрізняють дрібно, середньо і грубозернисті різновиди. Найбільшою міцністю, зносостійкістю і довговічністю володіють дрібнозернисті різновиди. Текстура порід шарувата, масивна. Мармур застосовується з античності, як конструкційний і облицювальний архітектурний матеріал, завдяки своїм пластичним і декоративним перевагам: твердість, дрібнозернистість, що робить мармур податливим в обробці, здатним приймати полірування.

За кольором мармури діляться на білі і кольорові (рожеві, жовті, сірі, блакитні, зеленуваті, червонуваті, чорні, коричневі, а також різні поєднання цих квітів). Кольоровим мармуром властива наявність прожилок, що представляють собою тріщини, заповнені природними цементами. Найбільш цінним різновидом є чистий, білий мармур, який використовується для виготовлення скульптур.

Мармур – цікавий саме своєю декоративністю і естетичною привабливістю. Цінність мармуру визначається його незвичайною структурою. Багата натуральна колірна гамма мармуру, переливи світла – головні і неповторні достоїнства цього природного каменю, які дозволяють створювати декоративні ефекти, розкішні і оригінальні композиції. Саме хитромудрі малюнки роблять кожен виріб з мармуру по-справжньому унікальним. Кімната, в оформленні якої використовувалася мармурова плитка, володіє особливою красою і затишком. Ексклюзивний природний малюнок робить мармур воістину найбільшим матеріалом. Жива поверхня кольорового мармуру, стійкість до вологості, тепла і великих навантажень дозволяє використовувати його для облицювання фасадів і внутрішніх приміщень будівель. Мармур значно тепліший, ніж граніт, тому мармурова плитка для облицювання підлоги та стін у ванній кімнаті набагато вигідніша. Також мармур застосовується для обробки басейнів, фонтанів, виробництва скульптур, сходів, карнизів, камінів, підвіконь, стільниць для меблів, мозаїчних підлог. Ось далеко не повний перелік можливостей застосування цього природного каменю. Вироби з мармуру внесуть в інтер’єр благородство і урочистість.

Переваги мармуру – ідеальний матеріал для внутрішньої обробки, як з точки зору санітарних норм, так і зовнішнього вигляду. Він легко обробляється, що дозволяє робити з нього витончені речі. Різні тони забарвлення. Це одночасно і красиво, і гігієнічно. Крім того, природна краса мармуру допомагає зняти денне напруження і створює відчуття душевного комфорту. Не менш важливо, що камінь не змінює колір і структуру протягом довгих років.

Недоліки мармуру – його природна м’якість не дозволяє широко застосовувати його для зовнішньої обробки. У багатьох порід мармуру дуже високе водопоглинання, що призводить до зміни його кольору і передчасного старіння. Головним недоліком мармуру є те, що при великих обсягах буває дуже важко підібрати камінь одного і того ж відтінку.

Rate this post