Опис онікса

Онікс – різновид агата, карбонатна порода, щільна дрібнокристалічна, напівпрозора, шарувато-натічна; складається в основному з кальциту, іноді разом з арагонітом, часто із шаруватою або радіально-променистою будовою. Утворюється в результаті відкладення карбонатних мінералів з гарячих мінеральних джерел.

Колір – коричневий з білими і чорними візерунками, червоно-коричневий, коричнево-жовтий, медовий, білий з жовтуватими або рожевими прошарками. Для онікса особливо характерні плоскопаралельні шари різного кольору. Чергуюча неправильна шаруватість, поряд з різним забарвленням окремих шарів у відтінки білого, жовто-рожевого, жовто-зеленого і бурого кольору створюють дуже красивий декоративний малюнок на полірованих площинах. Онікс має оригінальний малюнок у вигляді тонких рожевих і золотисто-коричневих смуг, що чергуються.

Найбільш унікальною декоративною ознакою онікса є його просвічування, невластива більшості іншим облицювальним матеріалам. Слід мати на увазі, що так званий онікс мармуровий, ніякого відношення до онікса справжньому не має, за винятком шаруватості. У онікса відомі прозорі різновиди, які просвічують на глибину до 3-4 см і мають тонкий чудовий малюнок у вигляді рожевих і золотисто-коричневих смуг, що чергуються, що робить його прекрасним оздоблювальним матеріалом з хитромудрим малюнком. Смуги ці формувалися під впливом зміни температур, товщина їх варіюється від декількох мікрон до декількох міліметрів. Мінерал дуже крихкий, різної прозорості – від повністю непрозорого до просвічуваного. Складається з шарів різних кольорів – білих і чорних, білих і червоних і т.д.

Онікс – облицювальний камінь, застосовується для декоративно-художніх, музичних та облицювальних робіт, облицювання стін і підлоги, виготовлення скульптур, сходинок, підвіконь, стільниць у ванну кімнату, камінів, підлогових ваз та багатьох інших декоративних елементів інтер’єру.

Rate this post