Догляд за натуральним каменем

В експлуатації у користувачів знаходяться вироби в основному з граніту і мармуру. Граніт, як відомо, більш твердий матеріал, мармур – більш м’який. Граніт в силу своїх фізичних властивостей в особливому догляді, як правило не потребує. Мити його можна практично будь-якими миючими засобами. Захисні препарати для граніту потрібні в основному для того, щоб забезпечити йому блиск.

Мармур – матеріал більш тонкий, і можна навіть сказати більш ранимий. Його не можна мити звичайними миючими засобами, які використовуються на кухні, оскільки ці засоби досить агресивні (кислотна або лужна основа). Для мармуру навіть миючий засіб повинен бути тільки нейтральний – з рН близько 7. Кислотні та лужні склади будуть просто вступати в хімічну реакцію з кальцитом (основа мармуру) і розкладати його. Тому “шампунь” має бути тільки спеціальним. Крім того, щоб мармур зберігав свій блиск, затишок і теплі природні тони, його поверхню треба захищати спеціальними покриттями (як правило на восковій основі). Звичайні полімерні покриття, використовувані для підлог з керамічної плитки, для мармуру не підходять, тому що не дають каменю дихати і погано зчіплюються з каменем (таке покриття іноді знімається просто як панчоха). Тому весь світ для догляду за мармуром використовує в основному засоби на восковій основі. (За безліч століть нічого кращого, ніж віск в якості засобу догляду за мармуром людство винайти так і не змогло. Змогло тільки удосконалити цей унікальний природний засіб догляду, спростивши процес нанесення і наступне полірування).

Ці засоби, на основі природних і штучних восків, екологічно безпечні. Такі покриття забезпечують і механічний захист і додатковий блиск поверхні. Так само використовуються водо- і масловідштовхуючі просочення. Вони необхідні тому, що більшість сортів мармуру (виключаючи особливо щільні і дуже дорогі сорти) досить пористи, і “охоче” вбирають в себе різні рідини, наприклад кава, чай, соки (нагадаємо, що сік має кислотну основу). У результаті тривалого контакту з такими рідинами на поверхні можуть залишатися важковиводимі пофарбовані плями. Щоб цього не відбувалося і не доводилося займатися очищенням поверхні (цей процес, до речі, не дуже простий, тому що забруднення доводиться буквально “витягувати” з пор), простіше нанести на поверхню просочення, яке не залишає на поверхні ніякої плівки, а просто заповнює пори, перешкоджаючи тим самим проникненню в них будь-яких інших речовин. (І тут спрацьовує випробуваний століттями принцип – ніж потім довго і важко ремонтувати, легше заздалегідь провести профілактику.)

Rate this post